Kiinanpojat ovat tanakasti sitä mieltä, että koolla ei ole väliä. HOTONE Thunder Bass pukkaa ulos 5W ja hyväksyy kaapit välillä 4-16 Ohm. Soundimaailman inspiraationa on toiminut eräs hieman tunnetumpi vatkain eli Ampeg SVT.
Thunder Bass (ovh 103 e) malliin on saatu pakattua seuraava potikoiden kattaus: bass-middle-treble-gain-volume. Eikä siinä vielä kaikki. Laitteen takaa löytyy FX loop, aux in ja line output (headphones, recording). Koko komeus toimii 18V adapterilla (myös 9V käy).
Soundi on erittäin toimiva ja käyttökelpoinen. Jokseenkin normaalin efektipedaalin kokoinen laite on helppo heittää esim gigbagin taskuun. Thunder Bass soundaa hämmästyttävän hyvälta myös HB-mikeillä varustetulla sähkökitaralla.
HOTONE vahvistimia (sekä efektipedaaleita) tuo maahan R-JAM Group. Testattavissa (ja ostettavissa): Guitarworx.
Comments are closed.